День в історії. 16 років тому загинув В'ячеслав Чорновіл

День в історії 8

25 березня 1999 року, Україна. На трасі "Бориспіль - Золотоноша" за загадкових обставин загинув В'ячеслав Чорновіл. Автомобіль українського політика зіткнувся з КамАЗом, який розвертався посеред дороги.

Наступного ранку тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, не чекаючи попередніх результатів слідства, заявив, що В'ячеслав Чорновіл загинув унаслідок ДТП і що версію замаху навіть не братимуть до уваги. Представники Народного Руху України із самого початку називали загибель свого лідера політичним убивством. В'ячеслав Чорновіл збирався балотуватися в президенти.

Похорон В'ячеслава Чорновола став однією з наймасовіших подій часів незалежності України. Попрощатися з одним із найяскравіших і найефективніших українських політиків прийшли сотні тисяч людей. Поховали Чорновола на Байковому кладовищі.

Розгляд справи тривав менше 3 місяців, після чого її закрили. Згодом несподівано помер від серцевого нападу один зі свідків трагедії.
Розслідування декілька разів відновлювали, однак на початку 2014-го суд визнав аварію нещасним випадком і закрив справу у зв'язку із закінченням строків давності.


Джерело: Телеканал новин "24"

Телеканал новин "24"